niedziela, 19 maja

Funkcja połączeń alarmowych przez satelitę iPhone’a 14 odegrała ważną rolę w ratowaniu rodziny na Maui, która została uwięziona przez pożary rozprzestrzeniające się w całym regionie.

Użytkownik Twittera, Michael Miraflor, powiedział, że pięć osób spokrewnionych z dziewczyną jego brata zostało uwięzionych w pojeździe na Maui po tym, jak otoczył ich pożar. W ich lokalizacji nie było dostępnej usługi komórkowej, więc skorzystali z połączeń alarmowych przez satelitę, aby skomunikować się z ratownikami.

Miraflor udostępnił zrzut ekranu całej wymiany smsowej za pomocą połączenia satelitarnego. Rodzina znajdowała się w Outlets of Maui, centrum handlowym w Lahaina, gdzie obecnie szaleją pożary.

W wiadomości widać, że lokalizacja rodziny została przekazana dyspozytorowi, a dodatkowo byli w stanie zakomunikować, że są otoczeni ogniem nie mając żadnej widoczności, pozbawieni wyjścia z powodu zablokowanych dróg. W ciągu 30 minut ekipy strażackie były w stanie dotrzeć do rodziny i bezpiecznie ją ewakuować.

Pożary jakie wybuchły na na Hawajach są największą klęską żywiołową w historii stanu. Do obecnej chwili pochłonęły już 55 ofiar, jednak liczba ta może jeszcze wzrosnąć. Ogień napędzał silny wiatr, a miasto Lahaina, w którym uwięziona została rodzina, zostało w dużej mierze zniszczone.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx