poniedziałek, 29 maja

Wygląda na to, że Apple przestał w iOS 8 korzystać z danych Yahoo w swojej aplikacji Pogoda, zamiast tego pobierając informacje pogodowe bezpośrednio z The Weather Channel. iPhone z systemem iOS 8 ma nieco poprawioną aplikację pogody, która ściąga informacje z The Weather Channel, podczas gdy wcześniej, informacje o pogodzie uzyskiwano od Yahoo.

ios8weatherapp

Informacje o pogodzie podawane przez Yahoo również są dostarczane przez The Weather Channel (TWC), więc wydaje się, że Apple zdecydował się wyciąć Yahoo jako pośrednika. Zmiana z Yahoo na TWC jest nieco zaskakująca, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o trwających rozmowach między Yahoo i Apple nad sposobem głębszej integracji usług Yahoo do aplikacji iOS. Chociaż nie jest jasne, czy te plany zostały porzucone, to kwietniowy raport sugerował, że Yahoo ma cel zreorganizowania swojej mobilnej platformy wyszukiwania z nadzieją zostania domyślną wyszukiwarką iOS.

Chociaż źródło danych pogodowych Apple jest ostatecznie to samo, to Yahoo i TWC używają różnych geokodowań, algorytmów lokalizacji i pokrycia. Ze względu na to, dane przedstawione użytkownikowi końcowemu mogą być nieco inna, chociaż Yahoo swoje dane także uzyskuje od TWC.

Oprócz korzystania z TWC jako źródła danych pogodowych, aplikacja Pogoda wyświetla teraz prognozę na dziewięć dni, zwiększając prognozę w stosunku do poprzednich pięciu dni. Jest też nowe podsumowanie pogody na dole aplikacji, zwracając uwagę na aktualne warunki pogodowe oraz warunki na resztę dnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx