środa, 30 listopada

iOS8

Choć Apple przedstawił kilka najważniejszych nowych funkcji iOS 8 podczas wczorajszej prezentacji otwierającej WWDC, to wraz z chwilą kiedy nowy system operacyjny trafił w ręce deweloperów, odkrywane są kolejne mniej znane funkcje.

Jedną z nowości jakie widać na ekranie iPhone’a jest wyświetlanie aplikacji na ekranie blokady w zależności od lokalizacji. Użytkownicy odkryli, że odpowiednie ikony aplikacji pojawiają się gdy użytkownik pojawia się w miejscach związanych z danymi aplikacjami. Wchodząc na przykład do Starbucks w lewym dolnym rogu ekranu blokady iPhone’a pojawiła się ikona oficjalnej aplikacji Starbucks, która jest łatwo dostępna.

locationalerts

Funkcja ta nie jest ograniczona do własnych aplikacji Apple czy dużych firm, gdyż jeden z użytkowników Twittera zaobserwował u siebie pojawienie się aplikacji stacji kolejowej na której akurat się znalazł.

Nie jest jasne, jak ta funkcja dokładnie działa oraz które aplikacje są kompatybilne z nią w tym momencie, ale notka iOS 8 wspomina o aplikacjach opartych na lokalizacji jako aspekt usług lokalizacji. „Kiedy usługi lokalizacji są włączone, obecna lokalizacja urządzenia jest używany by polecić odpowiednie aplikacje na ekranie blokady.” Na podstawie opisu funkcji wydaje się ona działać poprzez połączenie App Store i fizycznej lokalizacji i ostatecznie będzie można ją wyłączyć przez wyłączenie usług lokalizacyjnych dla App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx