poniedziałek, 27 maja

Apple wprowadził nową specyfikacją dla producentów akcesoriów „Made for iPhone” (MFi), która pozwala im tworzyć słuchawki łączące się z urządzeniami iOS przez złącze Lightning zamiast regularnego gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Słuchawki Lightning będą w stanie odbierać bezstratny sygnał audio stereo 48 kHz z urządzeń Apple i wysłać cyfrowy sygnał mono 48 kHz przez wejście audio. Oznacza to, że wejście będzie również wspierać słuchawki z mikrofonem po nadchodzącej aktualizacji. Producenci będą mogli skorzystać z Apple Headphone Remote do sterowania głośnością itd, a także z innych przycisków do uruchamiania konkretnych aplikacji takich jak iTunes Radio lub inicjowania sterowania odtwarzaczem w iOS. Dodatkowo słuchawki mogą być wykonane do pracy z towarzyszącą im aplikacją iOS i uruchamiać konkretną aplikację po podłączeniu ich do urządzenia z systemem iOS.

Specyfikacja obejmuje dwie konfiguracje dla słuchawek. Pierwsza nazwana Standard Lightning Headphones wykorzystuje minimum składników po połączeniu się z cyfrowo-analogowym przetwornikiem. Drugi nazywa się Advanced Lightning Headphones i pozwala na bardziej złożone funkcje, takie jak aktywna redukcja szumów.

Słuchawki wyposażone w złącze Lightning pozwoliłyby również urządzeniom iOS do zasilania lub ładowania słuchawek, które wymagają energii elektrycznej, a także pozwalają słuchawkom na potencjalne zasilanie lub ładowanie urządzenia iOS.

Wcześniejsze raporty sugerowały, że Apple planuje umożliwić pobieranie muzyki wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie jej na urządzeniach z systemem iOS, jak i nowe słuchawki douszne, które mogą korzystać z wysokiej jakości dźwięku. Możliwe jest również, że Apple wykorzysta nowo zakupioną, popularną linię słuchawek Beats Electronics, aby przyspieszyć przyjęcie nowego standardu.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx