wtorek, 30 maja

Kwestionariusz podania o pracę wypełniony przez byłego prezesa Apple Steve’a Jobsa został sprzedany w zeszłym tygodniu na aukcji za imponującą kwotę 174 757 dolarów.

Jobs wypełnił kwestionariusz w 1973 roku, tuż po opuszczeniu Reed College, gdzie uczęszczał do szkoły przez około sześć miesięcy, a następnie brał udział w zajęciach jako wolny słuchacz przez kolejne półtora roku.

Dokument dostarczył rzadkie spojrzenie na życie Jobsa w tamtym czasie. Jobs wskazał w podaniu jako swoje umiejętności „Komputery” i „Kalkulator” ze wskazaniem na „Design” i „Technologię”.

Wkrótce po wypełnieniu podania dotyczącej zatrudnienia, Jobs zajął stanowisko technika w Atari, po tym, jak pokazał firmie wersję Ponga zaprojektowaną przez Steve’a Wozniaka. Zaledwie dwa lata później Jobs, Wozniak i Ronald Wayne założyli firmę Apple Computer w kultowym garażu.

Przed aukcją portal aukcyjny szacował, że kwestionariusz przyniesie około 50 000 dolarów, ale ostatecznie potroił to szacunki.

Na osobnej aukcji, za kwotę 41 806 dolarów, sprzedano podręcznik techniczny Mac OS X podpisany przez Jobsa w 2001 roku. Podpisany wycinek z gazety, który podpisał Jobs, sprzedał się za 26 950 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx