sobota, 4 lutego

Apple rozesłał do mediów zaproszenia na swoją konferencję we wtorek, 27 marca w Lane Tech College Prep High School w Chicago. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu lokalnego i skupi się na „kreatywnych nowych pomysłach dla nauczycieli i uczniów”, sugerując, że Apple ma zaplanowane ogłoszenie nowości związanych z edukacją.

Istnieje wiele plotek na temat sprzętu i oprogramowania Apple, które mogłyby pasować do tematu edukacyjnego, w tym tańsze wersje iPada i MacBooka Air, które mogłyby być skierowane dla uczniów. Oto podsumowanie wszystkiego, co może być ogłoszone 27 marca w oparciu o ostatnie plotki:

  • 9.7-calowy iPad za 259 USD: tajwańskie strony internetowe DigiTimes i Economic Daily News podały, że Apple rozważa wydanie tańszego, 9,7-calowego iPada za 259 USD – być może będzie to cena dla sektora edukacji. Obecny 9,7-calowy iPad został wydany w marcu 2017 roku w cenie 329 USD.
  • MacBook Air za 799 USD – 899 USD: analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo przewidywał, że Apple wprowadzi tańszego MacBook Air w drugim kwartale 2018 roku. Szacowany zakres cen od 799 USD do 899 USD pochodzi od Yubina Qiu badacza WitsView. Obecny MacBook Air zaczyna się od 999 USD.
  • Mata ładująca AirPower: trzy doniesienia mówią, że Apple wypuści AirPower w marcu. Mata może ładować indukcyjnie wiele urządzeń Apple naraz, w tym iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a X i Apple Watch Serii 3. Będzie także mogła ładować AirPods umieszczone w opcjonalnym etui ładującym.
  • iPhone SE drugiej generacji: plotki o odświeżonym iPhone’ie SE  spekulują od samych nowych funkcji do większego, 4,2-calowego wyświetlacza i wygląd podobny do iPhone’a X, ale Kuo ostatnio poddał w wątpliwość wypuszczenie urządzenia w pierwszej połowie 2018 roku
  • Nowy Apple Pencil: grafika na zaproszenie Apple wydaje się być zainspirowana Apple Pencil, więc być może zobaczymy zaktualizowaną wersję narzędzia do rysowania lub wsparcie dla 9,7-calowego iPada.
  • wypuszczenie systemu iOS 11.3 z ClassKit

Apple nie poinformował jeszcze czy zapewni przekaz strumieniowy z konferencję, ale biorąc pod uwagę, że wszystkie ostatnie były transmitowane na stronie i w Apple TV przypuszczam, że tak będzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx