czwartek, 25 kwietnia

W systemach iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura Apple dokona zmian w aplikacji Mail i wprowadzi kilka nowych funkcji, które zbliżą ją do konkurencyjnych usług pocztowych, takich jak Gmail. Jedną z tych nowych funkcji jest długo oczekiwana opcja „Cofnij wysyłanie”, która umożliwia szybkie odwołanie wiadomości e-mail w przypadku popełnienia błędu.

„Cofnij wysyłanie” działa do 10 sekund od wysłania wiadomości e-mail, więc nie ma zbyt dużo czasu na jej odwołanie. Usługa Gmail od Google ma również funkcję cofania wysłanych e-maili, ale można dostosować okres anulowania od 5 do 30 sekund.

Na razie Apple ogranicza cofanie wysyłania do 10 sekund, ale możliwe, że firma doda inne opcje czasowe w przyszłości.

nowe-funkcje-Mail-iOS16

W aplikacji Mail pojawi się kilka innych nowych funkcji. Można zaplanować wysyłanie wiadomości e-mail na przyszłość lub poprosić Mail o przypomnienie o e-mailu, który otworzyłeś, ale zapomniałeś odpowiedzieć. Nowa funkcja umożliwi również przeniesienie wysłanych wiadomości na górę skrzynki odbiorczej, dzięki czemu można otrzymać przypomnienie o wysłaniu przypomnienia, a Mail powiadomi również jeśli zapomnimy ważnej części wiadomości e-mail takiej jak załącznik lub odbiorca.

W wiadomościach e-mail działać będą również linki z podglądem, dzięki czemu można zobaczyć więcej na pierwszy rzut oka. Ulepszone zostanie również wyszukiwanie. Apple twierdzi, że zanim jeszcze wpiszemy wyszukiwaną zapytanie już otrzymamy pierwsze sugestie wyszukiwania.

Te wszystkie funkcje będą dostępne dla wszystkich na jesieni, kiedy systemy zostaną publicznie wydane. Systemy przechodzą obecnie fazy testów w rękach deweloperów, ale firma planuje wydać publiczne wersje beta w lipcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx