poniedziałek, 27 maja

iOS 16 wprowadzi nową, przydatną funkcję, która umożliwi przesyłanie kart eSIM między iPhone’ami przez Bluetooth podczas konfigurowania usługi komórkowej.

W aplikacji Ustawienia na iPhonie z systemem iOS 16 wybranie opcji „Konfiguruj eSIM” w zakładce „Sieć komórkowa” powoduje wyświetlenie opcji przeniesienia karty eSIM i powiązanego z nią numeru telefonu z innego iPhone’a przez Bluetooth. Aby przenieść kartę eSIM z innego iPhone’a, ten drugi iPhone będzie musiał być w pobliżu, odblokowany, z włączonym Bluetoothem i działający na iOS 16 lub nowszym.

przenoszenie-esim-ios16

Wygląda na to, że ta funkcja jest dostępna w wielu krajach, ale możliwe jest tylko wykonywanie transferów Bluetooth kart eSIM wydanych przez operatorów obsługujących tę funkcję. Biorąc pod uwagę, że iOS 16 został wydany w ręce deweloperów zaledwie kilka dni temu i jest obecnie w fazie testów beta, wsparcie operatorów może być obecnie ograniczone.

Apple nadal zapewnia również bardziej tradycyjną opcję konfiguracji eSIM, skanując kod QR dostarczony przez operatora.

eSIM to cyfrowa karta SIM, która umożliwia aktywację planu komórkowego u operatora bez konieczności korzystania z fizycznej karty nano-SIM. Pojedyncza karta eSIM jest dostępna w iPhonie XS i nowszych, a wszystkie cztery modele iPhone’a 13 obsługują już dwie karty eSIM.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx