poniedziałek, 15 lipca

Tegoroczny WWDC 2020 zbliża się dużymi krokami, a wraz z nim pojawia się coraz więcej doniesień w związku z tym, czego możemy się tam spodziewać. Poczynając od dzisiejszych doniesień, że Apple ogłosi pan przejścia na swoje własne procesory oparte na ARM, teraz pojawia się kolejna informacja podana przez Sonny Dicksona który twierdzi, że Apple podczas wydarzenia wprowadzi przeprojektowany komputer iMac.

Według Dicksona nowy ‌iMac‌ będzie miał „wygląd inspirowany iPadem Pro” i cieńsze ramki podobne do tych widocznych w monitorze Pro Display XDR, który towarzyszył premierze nowego Mac Pro w zeszłym roku. Co nie zaskakuje, iMac będzie wyposażony w niestandardowy układ T2, który pojawił się w innych komputerach Mac, aby zintegrować kilka funkcji bezpieczeństwa i kontrolera.

Dickson mówi również, że odnowiony ‌iMac‌ będzie zawierał procesory graficzne z rodziny AMD Navi, wprowadzone w zeszłym roku i przejdzie na pamięć flash z wycofaniem hybrydowego systemu Fusion Drive, który łączył mniejszy dysk SSD z większym tradycyjnym dyskiem twardym dla równowagi prędkości i pojemności.

iMac firmy Apple nie był aktualizowany od ponad roku, więc z pewnością jest to dobry czas na odświeżenie. Wiarygodny użytkownik Twittera CoinX stwierdził w marcu, że aktualizacja ‌iMac‌ nastąpi „wkrótce”, ale od tego czasu nie udostępniła żadnych dodatkowych informacji.

Tymczasem Intel ogłosił pod koniec kwietnia nowe procesory „Comet Lake”, które będą odpowiednie dla iMaca, chociaż nie słyszeliśmy specjalnie, jakie dokładnie procesory Apple planuje włożyć w zaktualizowanego iMaca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx