poniedziałek, 20 maja

Jak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga, Apple planuje ogłosić swoją nadchodzącą zmianę w komputerach Mac związaną z przejściem na procesory ARM na wirtualnym wydarzeniu WWDC pod koniec tego miesiąca dając deweloperom kilka miesięcy na przygotowanie się do tego przejścia.

Raport twierdzi, że pierwsze komputery Mac z procesorem ARM zostaną wydane w 2021 roku dodając, że Apple planuje ostatecznie przenieść całą ofertę notebooków i komputerów stacjonarnych Mac na specjalnie zaprojektowane procesory. Jest to zgodne z harmonogramem udostępnionym przez analityka Ming-Chi Kuo, który powiedział, że Apple planuje wypuszczenie kilku komputerów Mac opartych na ARM od przyszłego roku.

Oczekuje się, że komputery Mac z procesorem ARM będą miały kilka zalet w stosunku do istniejących komputerów Mac z procesorami Intel, w tym szybszą wydajność i mniejsze zużycie energii. Apple również nie będzie już na łasce harmonogramu Intela i jego rozwoju procesorów.

Gurman twierdzi, że Apple opracowuje co najmniej trzy procesory dla komputerów Mac, z których pierwszy oparty jest na układzie A14 dla nadchodzących modeli iPhone’a 12. Oczekuje się, że procesory dla komputerów Mac wyprodukuje TSMC w oparciu o zaawansowany proces 5 nm.

Pierwszy procesor Mac firmy Apple ma mieć 12 rdzeni, w tym osiem rdzeni o wysokiej wydajności i co najmniej cztery rdzenie energooszczędne. Mówi się, że Apple będzie badać procesory Mac z ponad 12 rdzeniami w przyszłości, a firma najwyraźniej projektuje drugą generację procesorów Mac opartych na układzie A15.

WWDC 2020 rozpocznie się tradycyjną konferencją 22 czerwca, ale w tym roku będzie to wydarzenie dostępne wyłącznie online. Oczekuje się, że podczas konferencji Apple zaprezentuje iOS 14 i inne nowe oprogramowania, a także jak słyszymy swoje plany komputerów Mac opartych na ARM.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx