wtorek, 25 czerwca

Firma Intel oficjalnie ogłosiła dzisiaj swoją ofertę procesorów dla komputerów stacjonarnych Comet Lake 10. generacji, które zawierają szereg układów odpowiednich dla iMaca. AnandTech opisuje szczegółowo wszystkie 32 nowe procesory w opracowanych tabelach, ale tylko garść chipów trafiłaby do ‌komputerów iMac‌.

Na szczycie listy znajduje się flagowy Core i9-10900K, który Intel nazywa najszybszym na świecie procesorem do gier. I9-10900K ma 10 rdzeni i częstotliwość bazową 3,7 GHz, podczas gdy Intel Thermal Velocity Boost może zwiększyć prędkość pojedynczego rdzenia do 5,3 GHz. Jest to także następca układu i9-9900K obecnie używanego w najwyższych konfiguracjach ‌iMac, więc prawdopodobnie nowy układ znajdzie się w ofercie Apple.

Obecna rodzina ‌iMac‌, z wyjątkiem przestarzałego modelu z niższej półki, wykorzystuje połączenie chipów Coffee Lake 8. i 9. generacji, z których wszystkie mają naturalne zamienniki w nowej generacji Comet Lake.

Naturalne zamienniki do 21,5-calowej linii ‌iMaca‌ obejmują nowy Core i3-10100, Core i5-10500 i Core i7-10700, podczas gdy 27-calowy iMac mógłby skorzystać z Core i5-10500, Core i5-10600 i Core i5 -10600K, oprócz wysokiej klasy opcji i9.

Chociaż są to rozsądne domysły na temat tego, co możemy zobaczyć w nowej generacji iMaca, nie ma żadnej gwarancji, że Apple pójdzie w bezpośredniego następce w każdym z komputerów. Plotki wskazują na „znaczne” odświeżenie składu z potencjalnym przeprojektowaniem i nowym modelem 23-calowym.

Termin aktualizacji ‌komputerów iMac‌ pozostaje niepewny, ponieważ plotki o 23-calowym urządzeniu wskazują na drugą połowę roku, podczas gdy niezawodny przeciek od „CoinX” w tajemniczy sposób powiedział w marcu, że zarówno ‌iMac‌, jak i Mac mini będą dostępne „wkrótce”.

Intel twierdzi, że nowe procesory do komputerów stacjonarnych Comet Lake 10. generacji będą dostępne w sprzedaży detalicznej i w komputerach stacjonarnych od maja.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx