poniedziałek, 27 maja

Apple planuje wprowadzić nowego iMaca o przekątnej 24 cali w 2024 roku twierdzi Ming-Chi Kuo, znany analityk Apple. Jego prognozy zgadzają się z wcześniejszymi spekulacjami Marka Gurmana z Bloomberga, który również sugerował premierę nowego ‌iMac‌a w 2024 roku.

Ming-Chi Kuo nie wspomniał jaki konkretnie czip zostanie wykorzystany przez Apple w nowym komputerze, ale Mark Gurman twierdzi, że nowy ‌iMac‌ zostanie wyposażony w układ M3. Oczekuje się, że M3 będzie dysponował 8-rdzeniowym GPU oraz 10-rdzeniowym GPU. Dzięki wykorzystaniu nowego procesu technologicznego 3 nanometrów, spodziewany jest znaczący wzrost wydajności i energooszczędności.

Obecny model iMaca o przekątnej 24 cali pojawił się na rynku w 2021 roku i wykorzystuje czip M1. Apple nie wprowadzał aktualizacji do linii iMac od momentu wprowadzenia czipa ‌M1‌, więc oczekuje się, że nadchodzi czas na odświeżenie tej serii.

Marek Gurman od dawna podkreśla, że Apple nie planuje wprowadzenia wersji iMac z czipem M2, co zgadza się z przewidywaniami Ming-Chi Kuo. W ubiegłym tygodniu japońska strona Mac Otakara donosiła, że Apple szykuje się do wprowadzenia 24-calowego iMaca z układami ‌M2‌ i ‌M2‌ Pro, ale obecnie wydaje się, że te doniesienia nie są prawdziwe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx