czwartek, 30 listopada

Netflix ogłosił rozszerzenie swoich działań w zakresie udostępniania haseł, a usługa przesyłania strumieniowego położyła kres korzystaniu z kont przez wiele gospodarstw domowych w Kanadzie, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Portugalii.

W tych krajach osoby, które dzielą konto z osobami, które z nimi nie mieszkają, będą musiały zapłacić za „dodatkowego członka”. Ceny są następujące:

  • Kanada — 7,99 USD
  • Nowa Zelandia – 7,99 USD NZD
  • Portugalia – 3,99 EUR
  • Hiszpania – 5,99 EUR

Ceny dotyczą jednej osoby, przy czym do istniejącego planu Netflix Standard lub Premium można dodać maksymalnie dwie dodatkowe osoby. Dodatkowa cena zapewni każdej osobie profil, spersonalizowane rekomendacje, login i hasło. Alternatywnie, osoby, które obecnie dzielą konto Netflix z kimś spoza gospodarstwa domowego, mogą przenieść profil na osobne płatne konto Netflix.

Netflix będzie wymagał od klientów skonfigurowania głównej lokalizacji, dzięki czemu każdy, kto mieszka w gospodarstwie domowym, będzie mógł korzystać z konta Netflix. Netflix twierdzi jednak, że abonenci nadal będą mogli oglądać treści podczas podróży. Część procesu blokowania udostępniania konta wymaga od użytkowników ustawienia głównej lokalizacji, a w Kanadzie Netflix mówi, że w przypadku osób, które mają drugie domy lub często podróżują do innej lokalizacji, aplikacja Netflix musi być otwarta na urządzeniu mobilnym, gdy jest ono połączone z siecią Wi-Fi w lokalizacji głównej raz w miesiącu.

Sugeruje to, że Netflix będzie wymagał comiesięcznych meldunków w głównej lokalizacji, aby usługa przesyłania strumieniowego była dostępna.

Według Netflixa ponad 100 milionów gospodarstw domowych dzieli konta, co wpływa na jego „zdolność do inwestowania w świetne nowe programy telewizyjne i filmy”. Firma twierdzi, że konto Netflix jest „przeznaczone dla jednego gospodarstwa domowego”, zasada, którą firma zaczęła egzekwować w zeszłym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx