środa, 29 listopada

Po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat Netflix w pierwszym kwartale 2022 stracił abonentów wynika z danych, które firma podała podczas ogłaszania najnowszych wyników finansowych. Netflix stracił ponad 200 000 subskrybentów, a straty te mają być kontynuowane.

Netflix spodziewał się pozyskać 2,5 miliona subskrybentów w pierwszym kwartale 2022 roku, ale nie osiągnął tego celu. Zawieszenie działalności w Rosji kosztowało go 700 000 subskrybentów, a i bez tej straty Netflix zdobył 500 000 płatnych użytkowników na całym świecie, co nadal jest znacznie poniżej prognoz.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Netflix stracił 600 000 klientów z powodu ostatnich zmian cen. Netflix powiedział, że ta utrata abonentów była oczekiwana i zgodna z oczekiwaniami.

W liście do akcjonariuszy Netflix informuje, że wzrost przychodów „znacznie spowolnił”, przy czym firma tłumaczy przyczyny spadku „dużą liczbą gospodarstw domowych współdzielących konta” i „konkurencją”. Netflix szacuje, że 222 miliony płacących gospodarstw domowych dzielą się z dodatkowymi 100 milionami gospodarstw domowych, na których nie zarabia.

Idąc dalej, Netflix informuje, że planuje wdrożyć „bardziej efektywną monetyzację z współdzielenia kont”, co sugeruje, że Netflix wkrótce wprowadzi środki zapobiegające udostępnianiu kont. Netflix w marcu rozpoczął testowanie dodatkowej płatności dla tych, którzy udostępniają swoje konta osobom spoza gospodarstwa domowego.

Netflix od zawsze posiadał w swoich regulaminach usług zapis, który uniemożliwiał korzystanie z konta w wielu gospodarstwach domowych, ale do tej pory firma ignorowała udostępnianie haseł. Netflix również niedawno wprowadził na razie w Stanach Zjednoczonych kolejne podwyżki cen, a plan przesyłania strumieniowego 4K kosztuje tam 20 dolarów miesięcznie.

Warto zauważyć, że Netflix to jedyna usługa przesyłania strumieniowego, która pobiera opłaty za jakość przesyłania strumieniowego. W Polsce Netflix pobiera 29 złotych za podstawowy plan bez HD, który umożliwia przesyłanie strumieniowe na jednym urządzeniu, 43 złote za plan Standard i jakość FullHD, który umożliwia jednoczesne oglądanie dwóm osobom, oraz 60 złotych za plan Premium z jakością Ultra HD i obsługą czterech równocześnie oglądających.

W drugim kwartale 2022 roku Netflix przewiduje utratę dwóch milionów płatnych abonentów. Aby złagodzić ciągłe straty, współdyrektor generalny Netflix, Reed Hastings, powiedział, że oprócz rozwiązania problemu udostępniania kont, firma rozważa bardziej przystępny plan z reklamami w ciągu roku lub dwóch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx