piątek, 12 kwietnia

Google ogłosił, że jego aplikacja Mapy zyska wsparcie funkcji „Wydarzenia na żywo” w ciągu nadchodzących kilku miesięcy. Użytkownicy iPhone’a będą mieli dostęp do szczegółowych wskazówek nawigacyjnych na ekranie blokady i w Dynamic Island na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.

Integracja Wydarzeń na żywo pozwoli użytkownikom otrzymywać w czasie rzeczywistym szacowany czas przybycia i wskazówki dotyczące jazdy samochodem, jazdy na rowerze, spaceru pieszo, transportu publicznego i innych form nawigacji za pośrednictwem Map Google, bez konieczności odblokowywania iPhone’a i otwierania aplikacji.

Wydarzenia na żywo, wprowadzone w systemie iOS 16, to zasadniczo powiadomienia na żywo na ekranie blokady, które ułatwiają śledzenie wydarzeń w czasie rzeczywistym, takich jak rozgrywki sportowe czy zamówienie jedzenia z dostawą. Wydarzenia na żywo integrują się również z Dynamic Island w modelach iPhone’a 14 Pro, zapewniając szybkie informacje u góry ekranu. Użytkownicy mogą nacisnąć dynamiczną wyspę, aby otworzyć rozszerzony widok z dodatkowymi informacjami.

Mapy Apple obsługują Wydarzenia na żywo od czasu wydania iOS 16, podczas gdy aplikacje innych firm obsługują tę funkcję od iOS 16.1. Google nie pokazał  jeszcze zrzutu ekranu obrazującego jak jego funkcja będzie wyglądać w rzeczywistości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx