środa, 21 lutego

Microsoft wyprzedził dziś Apple jako najcenniejsza spółka publiczna na świecie pod względem wartości rynkowej. Cena akcji Apple spadła dziś zaledwie o jeden procent, dzięki czemu Microsoft o włos wyprzedził Apple z wartością 2,87 biliona dolarów.

Microsoft na krótko wyprzedził Apple w kategorii najcenniejszej firmy ostatnio w latach 2020 i 2021, kiedy obawy dotyczące niedoborów w łańcuchu dostaw wpłynęły na cenę akcji Apple, a boom na pracę zdalną wzmocnił Microsoft. W ciągu ostatniego roku wsparcie Microsoftu dla narzędzi sztucznej inteligencji poprzez wsparcie OpenAI pomogło zwiększyć jego wartość, podczas gdy zauważalnie brakowało równoważnych ofert Apple.

W listopadowym raporcie o wynikach finansowych Apple wyniki sprzedaży nie spełniły oczekiwań, ponieważ popyt na iPady i urządzenia noszone na ciele był niższy niż oczekiwano. Przychody z komputerów Mac również odnotowały znaczny spadek w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie wiadomo jeszcze, jak reakcje na zestaw Vision Pro wpłyną na rynek, ale oczekiwania są stosunkowo niskie ze względu na niskie prognozy sprzedaży i wysoką cenę urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx