czwartek, 18 lipca

Firma Sennheiser ogłosiła na targach CES wprowadzenie na rynek kilku nowych, bezprzewodowych słuchawek dousznych i nausznych, które mają konkurować z urządzeniami AirPods i AirPods Pro firmy Apple.

Słuchawki douszne Momentum Sport są zoptymalizowane pod kątem sprawności fizycznej i zawierają zarówno czujnik tętna, jak i czujnik temperatury ciała, który może dostarczać biometryczne informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. Dane o tętnie można dodać do aplikacji Zdrowie na urządzeniu Apple, a słuchawki douszne integrują się również z innymi platformami, takimi jak Strava, Garmin, Peloton i Polar.

Wbudowany akustyczny kanał odciążający ma na celu zminimalizowanie odgłosów kroków, oddychania i innych dźwięków wydawanych przez ciało, a półotwarta konstrukcja promuje naturalną świadomość ekologiczną, która jest ważna podczas biegania, jazdy na rowerze i podobnych aktywności.

Dostępnych jest kilka trybów słuchania, w tym tryb kontaktu, tryb przeciwwietrzny i tryb adaptacyjnej redukcji szumów, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować słuchawki douszne do wielu czynności. Słuchawki douszne są wyposażone w nowy system akustyczny zapewniający, według Sennheisera, najlepszy dźwięk w historii słuchawek sportowych, a także odporność na pot i wodę zgodnie z normą IP55 oraz obudowę odporną na wstrząsy. Słuchawki Momentum Sport będą dostępny w cenie 330 dolarów od 9 kwietnia.

Kolejna propozycja to słuchawki Accentum Plus. To model ze średniej półki i niedroga opcja obsługująca aptX i oferująca 50 godzin słuchania na jednym ładowaniu. Słuchawki są wyposażone w funkcję adaptacyjnego ANC, który wycisza dźwięki otoczenia, a kabel audio umożliwia korzystanie z nich w sytuacjach, w których nie można korzystać z funkcji bezprzewodowej, np. w samolocie. Accentum Plus zadebiutują 20 lutego.

Zapowiedziana została również kolejna generacja słuchawek dousznych Sennheiser Momentum True Wireless 4, które zbudowane są na platformie Qualcomm S5 Sound Gen 2 i zapewniają bezstratną jakość dźwięku aptX i niskie opóźnienia. W słuchawkach znajdziemy Bluetooth 5.4 i Auracast, który według Sennheisera zapewnia „wyjątkową ciągłość sygnału w podróży”. Udoskonalono w nich funkcję adaptacyjnego ANC, zastosowano bardziej zaawansowany system dostrajania i ulepszony system baterii, dzięki czemu słuchawki mogą wytrzymać do 7,5 godziny bez konieczności ponownego ładowania. Słuchawki douszne Momentum True Wireless 4 będą dostępne w przedsprzedaży od 15 lutego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx