niedziela, 21 lipca

Firma Invoxia na targach CES zaprezentowała nowe urządzenie przeznaczone do noszenia przez psy i koty o nazwie Minitailz Smart Pet Tracker. Minitailz to wszechstronny tracker GPS i urządzenie do dbania o zdrowie dla zwierząt domowych, które jest w stanie mierzyć częstość oddechów i parametry życiowe serca, ostrzegając właścicieli o możliwych problemach zdrowotnych ich pupili.

Invoxia twierdzi, że Minitailz jest w stanie wykryć anomalie w zachowaniu zwierzęcia, które mogą wskazywać na problem oraz potrafi rozróżnić chodzenie, bieganie, drapanie, jedzenie i picie, szczekanie i odpoczynek.

Oprócz zbierania informacji o zdrowiu serca, które są dokładne w 97–99%, Minitailz może wykryć migotanie przedsionków u zwierząt domowych. Szczegółowe raporty dotyczące stanu zdrowia znajdują się w dedykowanej aplikacji.

Wbudowana karta SIM z technologią GPS pozwala na śledzenie codziennych czynności lub zlokalizowanie zwierzaka w przypadku jego zagubienia. Urządzenie posiada również funkcje geofencingu, dzięki którym właściciel zwierzęcia może zostać powiadomiony, jeśli zwierzę wyjdzie poza granice posesji.

Minitailz ma 6 cm długości, 3 cm wysokości i 2,3 cm grubości i można go przymocować do istniejącej obroży dla psa lub kota.

Wersja Minitailz dla psa jest już dostępna, a model dla kota ma zostać wprowadzony na rynek w marcu 2024 roku. Obie wersje kosztują 99 dolarów. Z oficjalnej strony nie możemy dokonać zakupu do Polski, ale produkt ma szansę pojawić się w niezależnej dystrybucji w Polsce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx