wtorek, 25 czerwca

Microsoft wydał dziś aktualizacje swojego pakietu aplikacji Office na iPada, w tym Worda, PowerPointa i Excela. Warto zauważyć, że program Excel dla iPada obsługuje teraz widok podzielony, który umożliwia jednoczesne otwieranie dwóch arkuszy kalkulacyjnych obok siebie w celu przeglądania i edycji. Word i PowerPoint otrzymały wsparcie dla Split View w maju 2020 roku.

Dostęp do widoku podzielonego można uzyskać dotykając i przytrzymując dokument arkusza kalkulacyjnego w dowolnym widoku, a następnie przeciągając go na lewą lub prawą stronę ekranu. Aby wyjść z widoku Split View należy chwycić suwak na środku ekranu i przeciągnąć go w lewo lub w prawo, aby zamknąć jeden z dokumentów arkusza kalkulacyjnego, a pozostały wyświetlić na pełnym ekranie.

W międzyczasie w programie PowerPoint użytkownicy mogą teraz ćwiczyć swoje prezentacje dzięki nowej funkcji trenera prezentera, która oferuje informacje zwrotne na temat rzeczy, które angażują odbiorców, takich jak tempo, tonacja, słowa wypełniające, wrażliwe frazy i nie tylko.

Firma Microsoft pracuje również nad wdrożeniem pełnej obsługi elementów sterujących gładzika w iPadOS, który został wprowadzony w iPadOS 13.4, a najnowsza wersja programu Word (2.45) właśnie to robi. Po aktualizacji użytkownicy mogą podłączyć gładzik i mysz do swojego iPada w celu interakcji z dokumentami. Klawiatury z gładzikami obejmują klawiaturę Apple Magic Keyboard i Brydge’s Pro+ dla iPada Pro i Logitech Combo dla 10,2-calowego iPada i 10,5-calowego iPada Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx