sobota, 13 lipca

Apple ogłosił dziś wprowadzenie nowego, 13-calowego MacBooka Pro z bardziej niezawodną klawiaturą Magic Keyboard, szybszymi opcjami procesorów Intel 10. generacji, do 80 procent szybszą wydajnością grafiki, do 32 GB pamięci RAM, do 4 TB pamięci SSD i nie tylko.

Klawiatura Magic Keyboard, wprowadzona po raz pierwszy w ubiegłym roku w 16-calowym MacBooku Pro, ma przeprojektowany mechanizm nożycowy z 1 mm skokiem klawiszy, odwrócony układ „T” dla klawiszy strzałek i fizyczny klawisz Escape. Po pięciu latach Apple ostatecznie przeniósł całą gamę notebooków z podatnej na usterki klawiatury motylkowej.

W najwyższej opcji komputera są już dostępne procesory Intel Core 10. generacji jednak konfiguracja ta zaczyna się od 9899 złotych. Niższe konfiguracje nadal używają starszych procesorów Intel 8. generacji, takich jak poprzedni 13-calowy MacBook Pro.

Najwyższą konfigurację można rozbudować za pomocą czterordzeniowego układu Core i7 10 generacji 2,3 GHz z Turbo Boost do 4,1 GHz.

Nowy, 13-calowy MacBook Pro po raz pierwszy jest dostępny z maksymalnie 32 GB pamięci RAM, w porównaniu do maksymalnie 16 GB poprzednio, podczas gdy 16 GB pamięci RAM jest teraz oferowane standardowo w wybranych konfiguracjach. W przypadku opcji RAM 16 GB i 32 GB Apple używa szybszej pamięci LPDDR4X 3733 MHz, ale model podstawowy nadal ma 8 GB pamięci LPDDR3 2133 MHz.

Apple podwoił ilość pamięci we wszystkich standardowych konfiguracjach, a model podstawowy ma teraz dysk SSD 256 GB, w porównaniu do uprzedniego 128 GB. Zaawansowani użytkownicy mogą dokonać rozbudowy do nowej opcji SSD 4 TB za dodatkowe 6000 złotych.

Najnowsza, zintegrowana grafika Intel Iris Plus oferuje do 80 procent szybszą wydajność niż poprzednia generacja.

Nowe 13-calowe modele MacBook Pro są dostępne do zamówienia od dziś na Apple.com, a ceny zaczynają się od 6499 złotych. W tym tygodniu powinien pojawić się również u wybranych autoryzowanych sprzedawców.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] Apple zaprezentowała zaktualizowanego, 13-calowego MacBooka Pro na początku tego tygodnia. Kluczowe jego funkcje obejmują tę samą klawiaturę Magic Keyboard, […]

trackback
4 lat temu

[…] uciął te oczekiwania wypuszczając na początku tego miesiąca odświeżonego, 13-calowego MacBooka Pro z klawiaturą Magic Keyboard i opcją szybszych procesorów. Wygląda jednak na to, że 14-calowy […]

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx