poniedziałek, 22 kwietnia

Firma LG ogłosiła, że w tym roku wprowadzi na rynek pierwszy na świecie smartfon z rolowanym ekranem, oferując zapowiedź urządzenia na targach CES 2021 pięciosekundowym zwiastunem wideo.

Klip przedstawia smartfon trzymany w orientacji poziomej, którego wyświetlacz przechodzi z rozszerzonego ekranu w stylu tabletu do bardziej kompaktowej obudowy.

Mówi się, że hybrydowy telefon jest oparty na elastycznej technologii organicznych diod elektroluminescencyjnych, która jest podobno dostarczana przez chińską grupę BOE Technology Group, chociaż specyfika tej technologii pozostaje niejasna. Przemawiając na CES, firma powiedziała Nikkei Asia, że produkt zostanie oficjalnie wydany jeszcze w tym roku:

„Nasz zarząd chciał pokazać, że to prawdziwy produkt, ponieważ wokół tego telefonu krążyło wiele plotek” – powiedział Ken Hong, rzecznik LG. „Ponieważ został zapowiedziany na ‌CES 2021‌, mogę powiedzieć, że zostanie wypuszczony w tym roku”.

Zwijany wyświetlacz LG jest następstwem umiarkowanego sukcesu składanych smartfonów Samsunga i pojawia się, gdy biznes telefoniczny LG boryka się z problemami finansowymi z powodu ostrej konkurencji ze strony Samsunga, Huawei i Apple.

Opierając się na patentach jakie Apple złożył, firma badała w przeszłości rolowane wyświetlacze. W marcu 2020 roku w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawił się patent przypisywany firmie Apple, który opisuje „Urządzenie elektroniczne z elastyczną strukturą wyświetlacza”.

Patent opisuje elastyczny wyświetlacz, który można owinąć wokół jednego lub więcej wewnętrznych mechanizmów rolkowych, umożliwiając wysunięcie ekranu z obudowy. Sztywna sekcja pozostaje do przechowywania płytek drukowanych i innych elementów elektronicznych, ale z dodatkiem rolowanych warstw wyświetlacza.

Podobnie jak w przypadku wszystkich patentów Apple, nic nie wskazuje na to, że Apple planuje wprowadzić takie urządzenie na rynek, ale warto zobaczyć, jakiego rodzaju przyszłe rozwiązania poszukuje Apple, próbując wprowadzić innowacje wykraczające poza obecne technologie konsumenckie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx