sobota, 20 kwietnia

Microsoft chciałby uruchomić sklep z grami Xbox na iPhonie już w przyszłym roku, ale plany zależą od wielu środków regulacyjnych.

W wywiadzie dla Financial Times, szef Microsoftu Phil Spencer powiedział, że uruchomienie aplikacji zależy od zgody organów regulacyjnych na przejęcie producenta gier wideo Activision Blizzard, ponieważ dałoby to Microsoftowi szersze portfolio gier mobilnych. Drugim warunkiem jest fakt, że aplikacja mogłaby zostać uruchomiona tylko wtedy, gdyby egzekwowano unijną ustawę o rynkach cyfrowych i inne przepisy zezwalające na alternatywne sklepy z aplikacjami na iOS.

„Chcemy być w stanie oferować Xbox i treści zarówno od nas, jak i naszych zewnętrznych partnerów na każdym ekranie, na którym ktoś chciałby grać” – powiedział Spencer w rozmowie z Financial Times. „Dzisiaj nie możemy tego zrobić na urządzeniach mobilnych, ale chcemy budować świat, który naszym zdaniem nadejdzie, gdy te urządzenia zostaną otwarte”.

W grudniu Mark Gurman z Bloomberga poinformował, że Apple przygotowuje się do dopuszczenia alternatywnych sklepów z aplikacjami na iPhonie, aby zachować zgodność z ustawą o rynkach cyfrowych, która ma wejść w życie w marcu 2024 roku. Gurman powiedział, że Apple zamierza wprowadzić zmiany z aktualizacją iOS 17 w przyszłym roku tylko dla użytkowników iPhone’a w Europie. Oznacza to, że sklep z grami Xbox nie byłby, przynajmniej początkowo, dostępny w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx