piątek, 12 kwietnia

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą wyposażone w pojemnościowy przycisk głośności i przycisk wyciszania. Potwierdzają to ujawnione dziś rysunki CAD udostępnione w filmie na chińskim TikToku i opublikowane na Twitterze przez ShrimpApplePro.

Zamiast oddzielnych przycisków do zwiększania i zmniejszania głośności, modele iPhone’a 15 Pro mają mieć pojedynczy wydłużony przycisk do regulacji głośności w górę lub w dół. Tymczasem przełącznik wyciszania, który był obecny od pierwszego iPhone’a w 2007 roku, ma stać się przyciskiem wyciszenia, który można nacisnąć, aby włączyć lub wyłączyć dzwonek iPhone’a.

Uważa się, że zarówno przyciski głośności, jak i wyciszania mają mieć konstrukcję półprzewodnikową. Zamiast fizycznie się poruszać, przyciski zapewniałyby dotykowe sprzężenie zwrotne z dwóch dodatkowych silników Taptic Engine wewnątrz iPhone’a, aby symulować wrażenie ruchu, podobnie jak przycisk Home na najnowszym iPhonie SE lub gładzik Force Touch w nowoczesnych MacBookach.

Standardowe modele iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus nadal mają mieć dwa fizyczne przyciski głośności i przełącznik wyciszania, jak pokazują inne obrazy CAD w filmie. Apple, jak zwykle, we wrześniu powinien zaprezentować całą serię iPhonów 15.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx