piątek, 29 września

Firma Google ogłosiła dzisiaj dużą aktualizację Map Google, dzięki której aplikacja zyska więcej szczegółów i lepszą granulację, aby lepiej podkreślać naturalne cechy terenu.

Google wprowadza nową algorytmiczną technikę mapowania kolorów, która może wykorzystać zdjęcia satelitarne o wysokiej rozdzielczości używane w Mapach Google i przekształcić je w to, co według Google jest „obszerną, żywą mapą obszaru w skali globalnej”.

Zaktualizowana aplikacja Mapy Google pozwoli lepiej przyjrzeć się naturalnym cechom obszaru, ułatwiając dostrzeżenie plaż, jezior, rzek, oceanów, roślinności, a nawet szczytów gór. Odwzorowanie kolorów wykorzystuje wizję komputerową do identyfikacji naturalnych cech na podstawie zdjęć satelitarnych, które są następnie analizowane i przypisywane do szeregu kolorów.

Według Google nowy wygląd Map Google jest dostępny we wszystkich 220 krajach i terytoriach obsługiwanych przez Mapy Google, a w niedalekiej przyszłości będą również bardziej szczegółowe widoki dróg dla pieszych.

Mapy Google będą pokazywać dokładne kształty i szerokości dróg wraz z lokalizacją chodników, przejść dla pieszych i wysepek dla pieszych. Szczegółowe mapy ulic pojawią się w Londynie, Nowym Jorku i San Francisco w nadchodzących miesiącach, a później zostaną rozszerzone na inne miasta.

 

Apple również pracuje nad poprawieniem szczegółów wyświetlanych w aplikacji Mapy Apple i wprowadził przeprojektowane mapy Apple 2.0 w całych Stanach Zjednoczonych. W tym roku te aktualizacje map pojawią się również w Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Zaktualizowane mapy zapewniają bardziej szczegółowe drogi, budynki, parki, przystanie, plaże, lotniska i nie tylko, aby ułatwić nawigację po tych obszarach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx