sobota, 20 kwietnia

Wojna między Epic Games i Apple wciąż trwa.

W oświadczeniu przekazanym Markowi Gurmanowi z Bloomberga, Apple powiedział, że „nie zrobi wyjątku dla Epic, ponieważ uważa, że nie jest właściwe przedkładanie ich interesów biznesowych ponad wytyczne, które chronią naszych klientów”.

Apple powiedział, że „problem, który firma Epic stworzyła dla siebie, jest problemem, który można łatwo naprawić”, jeśli Epic prześle wersję aplikacji Fortnite, która nie oferuje opcji bezpośredniej płatności za swoją walutę w grze. Firma Apple usunęła Fortnite z App Store w zeszłym tygodniu za oferowanie graczom alternatywy dla mechanizmu zakupów w aplikacji.

Pełne oświadczenie Apple brzmi:

App Store ma być bezpiecznym i zaufanym miejscem dla użytkowników oraz doskonałą okazją biznesową dla wszystkich programistów. Epic był jednym z deweloperów odnoszących największe sukcesy w App Store, stając się biznesem wartym miliardy dolarów, który dociera do milionów klientów iOS na całym świecie. Bardzo chcemy, aby firma pozostała w ramach programu Apple Developer Program i ich aplikacji w sklepie. Problem, który stworzyła dla siebie firma Epic, jest problemem, który można łatwo rozwiązać, przesyłając aktualizację swojej aplikacji, która przywraca ją do zgodności z wytycznymi, na które się zgodzili i które mają zastosowanie dla wszystkich programistów. Nie zrobimy wyjątku dla Epic, ponieważ uważamy, że nie należy stawiać ich interesów biznesowych ponad wytycznymi, które chronią naszych klientów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx