poniedziałek, 27 maja

Użytkownicy iPhone’a coraz częściej wybierają Mapy Apple zamiast Map Google, a niektórzy klienci chwalą ich przejrzyste wskazówki dotyczące transportu publicznego i atrakcyjny wizualnie wygląd.

Wniosek taki płynie z doniesień zebranych przez The Wall Street Journal. Choć Mapy Apple są preinstalowane na wszystkich iPhone’ach, to jednak wielu ogromna liczba użytkowników iPhone’a ma również pobrane Mapy Google jako alternatywę.

Jednak ten ostateczny wybór powoli zaczyna się zmieniać, a użytkownicy zaczynają częściej dostrzegać zmiany jakie w swoich mapach wprowadza Apple. Jak informuje artykuł, użytkownicy zaczynają być pod wrażeniem tego, jak daleko zaszły informacje o trasach tranzytowych w Mapach Apple. Aplikacja jest często polecana przez użytkowników ze względu na jej czystszy widok w porównaniu z bardziej zaśmieconym widokiem w Mapach Google.

Mapy Apple zostały uruchomione w 2012 roku i szybko zostało skrytykowane za posiadanie niekompletnych i niedokładnych danych, co doprowadziło niektórych użytkowników iPhone’a do niebezpiecznych sytuacji. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, nierzadko publicznie przepraszał za frustrację, jaką wywołało to wśród klientów, a zaledwie miesiąc później został usunięty ze stanowiska ówczesny szef iOS, Scott Forstall.

Od tego czasu firma Apple dokonała znaczących ulepszeń w swoich mapach, wprowadzając nowe funkcje i poprawiając utrzymujące się błędy. Informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i opcje nawigacji dla pieszych zostały dodane do Map w 2013 roku czyli w tym samym roku, w którym Mapy zostały rozszerzone na OS X. W 2015 roku Mapy zostały zaktualizowane o funkcję „W pobliżu”, która oferuje najbliższe sklepy, restauracje, stacje benzynowe itp. a także o możliwość podróżowania lokalną siecią transportu publicznego w wielu większych miastach.

Nie tak dawno do Polski trafiły całkowicie przebudowane mapy Apple oferując znacznie więcej szczegółów, w tym zaktualizowane bryły budynków, parki, boiska sportowe, baseny i inne. Wprowadzono również nową funkcję Rozejrzyj się w wybranych miastach, która jest podobna do Google Street View. W iOS 17, który pojawi się jesienią, użytkownicy będą mogli pobierać mapy do użytku offline – czyli coś, co użytkownicy Map Google mogli robić już od dłuższego czasu.

Jednak Wall Street Journal zebrał nie tylko pochwały map Apple. Jeden z użytkowników powiedział WSJ, że często był wprowadzany w błąd przez Mapy Apple, gdy spacerował po Bostonie, podczas gdy inny użytkownik powiedział, że jego doświadczenia z mapami Apple za pośrednictwem CarPlay często wydłużały czas jego dojazdów, prowadząc go przez dzielnice ze znakami stopu, starając się uniknąć korki.

Mapy Apple wciąż cieszy się złą reputacją wśród niektórych użytkowników, ale wydaje się, że ciągłe wysiłki Apple mające na celu ulepszenie aplikacji pomogły odwrócić niektóre z tych opinii. „Mapy przeszły długą drogę i ludzie to zauważyli” — powiedział Craig Federighi, szef oprogramowania w Apple, podczas czerwcowej konferencji WWDC. I moim zdaniem również idą w dobrym kierunku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx