środa, 17 kwietnia

Apple oficjalnie poinformował, że od dziś użytkownicy w Polsce, Słowenii, Austrii, Chorwacji, Czechach i na Węgrzech mogą korzystać z udoskonalonej aplikacji Mapy od Apple.

Dzięki szybszym i dokładniejszym wskazówkom nawigacyjnym, szczegółowym obrazom tras, budynków, parków, lotnisk i centrów handlowych oraz trójwymiarowym punktom orientacyjnym – takim jak Wiedeński Diabelski Młyn w Austrii, Amfiteatr w Puli w Chorwacji czy Zamek Królewski w Budapeszcie na Węgrzech – przyjemniej i łatwiej planuje się teraz każdą podróż.

Apple-Mapy

stary widok po lewej, nowy widok po prawej

„Aplikacja Mapy jest najlepszym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą zwiedzać i odkrywać świat, chroniąc jednocześnie swoją prywatność. Cieszymy się, że możemy ją zaoferować jeszcze większej liczbie użytkowników i to wraz z nowymi funkcjami, które mają dziś premierę”, powiedział Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple w pionie Services. „Całkowicie przeprojektowaliśmy Mapy, by zapewniały lepszą nawigację, więcej szczegółów, dokładniejsze informacje na temat różnych miejsc i wyjątkowe udogodnienia, które udostępnia tylko Apple, takie jak m.in. Rozejrzyj się czy wskazówki w języku naturalnym. Użytkownicy mogą jeszcze łatwiej wyszukiwać ulubione miejsca i podróżować”.

Mapy otrzymały również ulepszony system nawigowania. Oparte na Siri wskazówki w języku naturalnym, na przykład „Na następnych światłach skręć w lewo”, są czytelniejsze, więc jeszcze łatwiej jest się nimi kierować. Wskazówki zmiany pasa pomagają kierowcom ustawić się na właściwym pasie przed skrętem lub wjazdem na estakadę, by nie minęli zjazdu ani nie wjechali na niewłaściwą drogę. Informacje o fotoradarach podpowiadają użytkownikom, że zbliżają się do punktów pomiaru prędkości i kontroli przejazdu na czerwonym świetle. Można też sprawdzać na mapie, gdzie te punkty się znajdują.

Mapy pomagają też właścicielom określonych pojazdów elektrycznych w Austrii, Czechach, Polsce i na Węgrzech planować trasy tak, by uwzględniać postoje na ładowanie. W tym celu aplikacja analizuje dane o wzniesieniach i inne czynniki występujące na danej trasie.
Pasażerowie komunikacji miejskiej w Austrii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Słowenii i na Węgrzech łatwiej znajdą pobliskie przystanki i oznaczą ulubione linie. Aplikacja poinformuje też pasażerów, gdy dotrą do przystanku, na którym chcieli wysiąść.
Mapy Apple zyskały również funkcję „Rozejrzyj się” co jest odpowiednikiem Google Street View znanego z map Google. Podczas korzystania z funkcji Rozejrzyj się Mapy przedstawiają interaktywne obrazy z poziomu ulicy, wzbogacone o zdjęcia 3D w wysokiej rozdzielczości i płynne przejścia.
Mapy są od dziś dostępne na wszystkich urządzeniach Apple, choć w momencie pisania tego artykułu nie widziałem ich jeszcze na swoim urządzeniu. Prawdopodobnie musi minąć trochę czasu aby odświeżyły się one na serwerach.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztof
krzysztof
1 rok temu

Też sprawdziłem i na iP11 mapy są w starej wersji.

krzysztof
krzysztof
Reply to  appleworld
1 rok temu

Działa już, sprawdziłem, o 19:30.

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Ja sprawdziłem na swoim Iphonie 11 pro i jest już nowa wersja. Mnie się podoba.

4
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx