czwartek, 22 lutego

Według Korea Herald, LG chce zamknąć cały swój dział smartfonów po tym, jak nie udało mu się znaleźć kupca na dołującą część swojej działalności.

W styczniu firma LG ogłosiła, że rozważa opcje wyjścia z branży smartfonów, „w tym sprzedaż, wycofanie i redukcję”. Chociaż firma LG była kiedyś trzecim co do wielkości producentem smartfonów na świecie i znaczącym konkurentem Apple w branży, część smartfonowa odnotowuje w ciągu ostatnich pięciu lat spadek dostaw i straty w wysokości 4,5 miliarda dolarów.

LG podobno rozpoczęło rozmowy z wietnamską Vingroup i producentem samochodów Volkswagen w sprawie zakupu działu zajmującego się smartfonami, ale negocjacje nie doprowadziły do porozumienia. Chociaż decyzja nie została jeszcze potwierdzona, znawcy branży informują, że LG prawdopodobnie zamknie teraz swój biznes smartfonów zamiast go sprzedawać.

Ponieważ wewnętrzny plan restrukturyzacji LG dobiega końca i nie znaleziono żadnego nabywcy, mówi się, że firma skłania się ku zmniejszeniu strat poprzez całkowite zamknięcie działu smartfonów.

Uważa się, że niedawno ogłoszone przez LG projekty smartfonów, takie jak „Rainbow” i „Rollable”, zostały porzucone, ponieważ firma stara się wykorzystać swoją obecną mobilną siłę roboczą w innym sektorze w branży, np. w dziale rozwiązań do pojazdów.

Oczekuje się, że LG opublikuje decyzję dotyczącą swojej jednostki biznesowej smartfonów w przyszłym miesiącu po posiedzeniu zarządu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx