piątek, 19 lipca

Jak informuje Bloomberg, HomePod mini zawiera uśpiony ukryty czujnik, który może mierzyć temperaturę i wilgotność, potencjalnie zapewniając środki do zasilania nadchodzących funkcji, które mogą pojawić się w przyszłej aktualizacji oprogramowania.

Element ma wymiary 1,5 x 1,5 mm i jest schowany w dolnej krawędzi plastikowej obudowy HomePoda mini, w pobliżu kabla zasilającego. Istnienie czujnika zostało niezależnie potwierdzone przez iFixit po zapytaniu Bloomberga.

Według firmy TechInsights, która analizuje elementy wewnątrz elektroniki, czujnik został wyprodukowany przez firmę Texas Instruments, która nazywa go „cyfrowym czujnikiem wilgotności i temperatury HDC2010”. Według raportu, umiejscowienie komponentu sugeruje, że skupi się on na środowisku zewnętrznym, a nie na odgrywaniu jakiejkolwiek wewnętrznej roli diagnostycznej.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple włożył nieaktywny składnik do produktu, a następnie włączył go później za pomocą oprogramowania. Jak zauważa Bloomberg, iPod touch z 2008 roku miał chip Bluetooth, ale obsługa łączności Bluetooth została włączona w następnym roku za pośrednictwem oprogramowania.

Jeśli Apple zdecyduje się włączyć czujnik w HomePodzie mini, może utorować drogę do bardziej zintegrowanej strategii inteligentnego domu dla HomeKit, która kontroluje termostaty, światła, zamki, wtyczki i inne urządzenia w domu.

Jak zauważono w raporcie, może to również pomóc firmie Apple  i HomeKit konkurować z podobnymi funkcjami oferowanymi już przez konkurentów. Najnowsze głośniki Echo firmy Amazon zawierają czujniki temperatury, podczas gdy Google sprzedaje czujniki pod marką Nest, które można umieszczać w domach i łączyć z termostatami, aby regulować temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx