środa, 22 maja

Zgodnie z najnowszymi informacjami udostępnionymi przez analityka Apple, Ming-Chi Kuo, firma Sony ma zastąpić dotychczasowe firmy Lumentum i WIN Semi stając się wyłącznym dostawcą komponentów skanera LiDAR do iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max.

W serii tweetów Kuo poinformował, że laser VCSEL od Sony ma mniejsze zużycie energii niż te od obecnych dostawców Apple. Spowodowałoby to, że skaner LiDAR byłby bardziej energooszczędny w modelach iPhone’a 15 Pro, co według Kuo mogłoby albo przyczynić się do dłuższej żywotności baterii, albo umożliwić skanerowi LiDAR zaoferowanie lepszej wydajności przy tym samym poziomie zużycia energii, co w istniejących iPhone’ach.

Kuo powiedział, że ulepszony skaner LiDAR może przynieść korzyści funkcjom aparatu, takim jak tryb nocny i autofokus, a także rzeczywistości rozszerzonej. Skaner LiDAR, wprowadzony po raz pierwszy w modelach iPhone’a 12 Pro w 2020 roku, może mierzyć odległość światła i przechwytywać informacje o głębokości. LiDAR pozostanie dostępny wyłącznie w modelach iPhone’a 15 Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx