czwartek, 18 kwietnia

Apple Watch może zyskać możliwość pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi i poziomu alkoholu we krwi, wynika z nowo ujawnionych informacji o jednym z partnerów biznesowych Apple.

Jak donosi The TelegraphApple okazał się największym klientem brytyjskiego start-upu elektronicznego Rockley Photonics.

Firma Rockley Photonics opracowała nieinwazyjne czujniki optyczne do wykrywania wielu parametrów zdrowotnych związanych z krwią, w tym ciśnienia krwi, poziomu glukozy i alkoholu we krwi, z których wiele jest normalnie używanych tylko w bardziej inwazyjnych, dedykowanych sprzętach medycznych. Czujniki Rockleya wysyłają światło podczerwone przez skórę użytkownika, podobnie jak istniejące czujniki z tyłu Apple Watch do wykrywania tętna i poziomu tlenu we krwi.

Ujawnienie przez Rockley, że jego największym klientem jest Apple, pojawiło się w momencie gdy firma przygotowuje się do wejścia na giełdę w Nowym Jorku. Z dokumentów firmy wynika, że Apple odpowiada za większość jej przychodów w ciągu ostatnich dwóch lat i że ma ona trwającą „umowę na dostawy i rozwój” technologii, na mocy której spodziewa się, że nadal będzie w dużym stopniu polegać na Apple w zakresie większości swoich przychodów.

Biorąc pod uwagę rozwój Rockley Photonics i skalę partnerstwa Apple z tą firmą, wydaje się praktycznie nieuniknione, że technologia czujników zdrowia firmy pojawi się w Apple Watch raczej wcześniej niż później.

Firma otworzyła swoje biuro w San Jose, poza istniejącymi już obiektami w Oksfordzie, Cardiff, Cork i Helsinkach. Rockley powiedział, że ich czujniki nowej generacji mogą znajdować się w smartwatchach konsumenckich i innej elektronice już w przyszłym roku. Przypuszczalnie byłoby to zgodne z premierą modeli Apple Watch Series 8.

Do tej pory plotki wskazywały, że nadchodzący Apple Watch Series 7 będzie monitorował poziom glukozy we krwi, ale komentarze Rockley mogą wskazywać, że funkcja została opóźniona do 2022 roku. Możliwe jest również, że monitorowanie poziomu glukozy we krwi może nadal trafić do Apple Watch Series 7 w tym roku, po czym w przyszłym roku nastąpi znaczna ekspansja technologii Rockley w urządzeniu z funkcjami takimi jak monitorowanie ciśnienia krwi i alkoholu we krwi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx