niedziela, 10 grudnia

Trzecia generacja AirPods firmy Apple zastosuje kompaktowe rozwiązanie system-in-package (SiP) podobne do AirPods Pro wynika z informacji podanych przez analityka TF International Securities Ming-Chi Kuo.

Oczekuje się, że w pierwszej połowie 2021 roku Apple wprowadzi na rynek nowe słuchawki AirPods o konstrukcji zbliżonej do AirPods Pro, a najnowsza notatka Kuo rozwija wcześniejsze prognozy, podkreślając potrzebę zastosowania technologii SiP do zintegrowania funkcji audio słuchawek dousznych z mniejszą obudową. Wprowadzone w 2019 roku AirPods Pro mają nieco inną konstrukcję douszną niż AirPods, z krótszymi trzonkami poniżej ucha.

Kuo uważa, że obecni dostawcy części ‌AirPods Pro‌ powinni zaobserwować wzrost dostaw komponentów o około 50 procent do 100 procent rok do roku. Istniejące „AirPods” drugiej generacji powinny zostać wycofane z chwilą wprowadzenia nowych modeli.

Amkor, JCET i Huanxu Electronics będą dostarczać komponenty SiP, podczas gdy Shin Zu Shing powinien dostarczyć zawias do etui AirPods, informuje Kuo.

Ogółem spodziewane jest spowolnienie dostaw AirPods w 2021 roku, przy wzroście prognozowanym na poziomie 28 procent rok do roku, w porównaniu do oczekiwanego o 65,1 procent rok do roku wzrostu w 2020 roku. Zdaniem Kuo tegoroczny wzrost będzie stymulowany decyzją Apple o sprzedaży iPhone’a 12 bez przewodowych słuchawek EarPods w pudełku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx