poniedziałek, 29 kwietnia

To mogłaby być największa rewolucja i ewolucja w wyglądzie i ergonomii słynnej myszki Apple Mouse. Mogłaby…bo na razie jest to tylko koncept.

Stworzony przez projektanta Kevina Clarridge’a, który spędził dobre 3 miesiące na przeglądaniu kształtów i form różnych ergonomicznych myszy, Apple Magic Mushroom Mouse (bo tak nazwał swój projekt) rozwiązuje dwa z najbardziej dokuczliwych problemów z obecnym projektem myszy – po pierwsze, źle zaprojektowany system ładowania, a po drugie jej słabą ergonomię.

apple_magic_mushroom_mouse_4

Dzięki wydłużonemu podparciu nadgarstka i podstawce, która umożliwiałaby bezprzewodowe ładowanie myszy, Magic Mushroom Mouse pozycjonuje się jako „Pro” w kategorii myszy. W końcu iPhone, iPad, MacBook i AirPods mają warianty Pro, więc dlaczego nie mysz?

„Magic Mouse ma niesamowite możliwości dotykowe, ale nigdy nie leżała dobrze w dłoni, zwłaszcza jeśli jest używa się jej codziennie”, powiedział Clarridge, który rozpoczął pracę nad analizą kształtów myszy we wrześniu. Po setkach iteracji w postaci modeli CAD, a nawet kilku prototypów testowych w skali 1:1, Clarridge doszedł do formy „grzybkowej” myszy, która, jak twierdzi, oferuje rozwiązanie, którego nie ma żadna inna mysz.

apple_magic_mushroom_mouse_5

Oferuje wydłużone podparcie nadgarstka, uformowane z elastycznego elastomeru, który dopasowuje się do kształtu nadgarstka, zapewniając wygodę podczas długotrwałego użytkowania. Grzybowa inspiracja jest również kontynuowana w detalach „w kształcie skrzeli” biegnących wokół podstawy myszy, zaprojektowanych tak, aby umożliwić wyginanie się obręczy zgodnie z kształtem konturów dłoni. W górnej części myszy zachowano jednak rozbudowany panel multi-touch, dzięki czemu Magic Mouse jest tak wspaniałym koniem roboczym.

Projekt Clarridge’a naprawia również jedną z największych wad myszki czyli jej system ładowania. Obecna mysz Magic Mouse jest niesławna z powodu posiadania portu ładowania znajdującego się w podstawie, co czyni ją absolutnie bezużyteczną, gdy musimy podłączyć tam kabel, aby ją naładować.

apple_magic_mushroom_mouse_6

 

Mysz Magic Mushroom zapewnia jednak idealne rozwiązanie w postaci eleganckiej bezprzewodowej podkładki ładującej, którą mocuje się do podstawki myszy za pomocą technologii Apple MagSafe. Choć również nie można z niej korzystać gdy znajduje się na podkładce ładującej (podkładka nie ma systemu śledzenia laserowego do śledzenia ruchu kursora), nie mniej sama podstawka służy jako miejsce do odpoczynku myszy, gdy nie jest używana zasadniczo zamieniając czas uśpienia w czas ładowania. Tym samym ryzyko jej rozładowania w najbardziej potrzebnym momencie znacznie spada. Gdy jednak podkładka ładująca jest bezczynna (podczas korzystania z myszy), można z niej skorzystać jako z bezprzewodowej ładowarki do iPhone’a lub AirPods!

apple_magic_mushroom_mouse_7

Mysz Magic Mushroom istnieje na razie tylko jako koncepcja, chociaż Clarridge jest zdeterminowany, aby przetestować i zweryfikować swój projekt za pomocą prototypów wydrukowanych w 3D. Zainteresowanych dalszym rozwojem projektu odsyłam na profil twórcy na Instagramie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx