czwartek, 28 września

iphone6

Wygląda na to, że Apple ogłosi iPhone 6 w poniedziałek 15 września, aby móc rozpocząć jego sprzedaż w czwartek, 25 września, wynika z informacji podanej dziś przez chiński serwis technologiczny powołujący się na „wewnętrzne źródła”. Strona twierdzi także, że większy, 5,5-calowy iPhone będzie nazywać się „iPhone Air”, a jego cena w wersji 16GB będzie równowartością ok. 965 dolarów. Tymczasem wersja 4.7-calowa ma kosztować około 850 dolarów za wersję 32 GB, co obecnie odpowiada cenie 16 GB iPhone’a 5S.

Raport kontrastuje z informacją podaną w zeszłym miesiącu przez chiński portal internetowy Tencent, mówiącą że Apple rozpocznie sprzedaż 4.7-calowego iPhone’a 6 w piątek, 19 września. Byłoby to bardziej zgodne z dwoma ostatnimi startami sprzedaży poprzednich iPhone’ów. Apple zazwyczaj wprowadza nowe produkty w piątek, więc czwartkowy start sprzedaży byłby mało prawdopodobny.

Co więcej, jeśli Apple zrezygnowałby z modelu 16 GB w 4,7-calowym iPhone’ie 6, to tym bardziej mało prawdopodobne wydaje się, aby firma pozostawiła tą opcję dla większej, 5,5-calowej wersji. Zeszłomiesięczny raport z Wei Feng informował, że Apple będzie oferować wariant 128GB dla 5,5-calowego iPhone’a 6, stwierdzając, że różnica wielkości pamięci masowej będzie jednym z głównych wyróżników pomiędzy dwoma modelami. Jest jednak możliwe, że 5,5-calowy iPhone 6 nazwany będzie „iPhone Air”, gdyż dostawcy części już wcześniej używali tej nazwy w odniesieniu do większego urządzenia.

Nie wiadomo, czy firma Apple planuje wypuszczenie zarówno 4,7-calowego i 5,5-calowego iPhone’a 6 jednocześnie. Bloomberg w zeszłym miesiącu twierdził, że Apple ma taki właśnie plan pomimo wcześniejszych doniesień o problemach produkcyjnych z większym modelem, które jakoby zostały już rozwiązane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alves.co
9 lat temu

wybiorę tego, który ma lepsza baterie 😉

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx