środa, 17 lipca
Samsung Gear Fit

Samsung Gear Fit

Microsoft, podobnie jak Google, Apple i Samsung, od ponad roku pracuje na własnym urządzeniem noszonym na nadgarstku. Chociaż pierwsze plotki sugerowały, że urządzenie będzie inteligentnym zegarkiem z wyświetlaczem 1,5-calowym, nowy raport windowsowego bloggera Paula Thurrotta sugeruje, że projekt Microsoftu bliższy jest w rzeczywistości opasce fitness niż inteligentnemu zegarkowi.

Bardziej zbliżona wyglądem do stylu Samsung Gear Fit niż zegarka Galaxy Gear, Microsoftowa opaska ma być w stanie wyświetlać powiadomienia z telefonu na urządzeniu noszonym na nadgarstku. Podobnie jak w przypadku oferty Samsung i prawdopodobnego iWatch firmy Apple, opaska ma posiadać kilka różnych czujników śledzących sprawność fizyczną, ilość spalonych kalorii, tętno i inne.

W przeciwieństwie do innych produktów firmy Apple, Google i Samsunga, Microsoft mówi, że projektując swoją inteligentną opaskę zwrócił uwagę by była ona wieloplatformowa i działa nie tylko z urządzeniami z systemem Windows, ale także z iOS i Androidem. Biorąc pod uwagę niewielki udział Microsoftu w rynku smartfonów i tabletów w stosunku do Androida i iOS, to sprytne posunięcie dla firmy.

Według Thurrotta, inteligentna opaska Microsoftu będzie wyceniana podobnie do inteligentnych zegarków firmy Samsung, których cena zaczyna się od 199 dolarów. Oczekuje się, że jej premiera nastąpi w czwartym kwartale 2014 roku, co sugeruje, że może się pojawić prawie w tym samym terminie co iWatch od Apple. Obecne pogłoski mówią, że premiera iWatch będzie miała miejsce w październiku 2014 roku i pojawi się on z 10 różnymi czujnikami związanymi z ochroną zdrowia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx