czwartek, 22 lutego

Apple wypuścił dziś do swojego sklepu internetowego nową przejściówkę do blokady zabezpieczającej Maca Pro, która umożliwia użytkownikom nowego Mac Pro w łatwy sposób zabezpieczyć swoje maszyny z wykorzystaniem istniejących blokad Kensington. Wcześniej, użytkownicy musieli uciekać się do tworzenia swoich własnych, niestandardowych zabezpieczeń lub zamawiania droższych rozwiązań firm trzecich.

Przejściówka do blokady zabezpieczającej Maca Pro umożliwia zabezpieczenie komputera za pomocą (sprzedawanej osobno) zgodnej blokady Kensington lub podobnego produktu innej firmy. Przejściówka nie powoduje uszkodzenia ani nie narusza konstrukcji Maca, a do jej założenia nie są potrzebne żadne narzędzia. Przejściówka, po podłączeniu do niej zgodnej blokady, spina wewnętrzną konstrukcję nośną z obudową komputera, uniemożliwiając dostęp do jego wewnętrznych podzespołów.

Od czasu wprowadzenia Mac Pro do swoich sklepach, nawet sam Apple musiał używać alternatywnych metod zabezpieczenia tych urządzeń, decydując się na system alarmowy w standardzie Ethernet, który uruchamiał alarm w momencie przesunięcia Mac Pro, jednak w żaden sposób nie zabezpieczał go na swoim miejscu.

Przejściówka do blokady zabezpieczającej Maca Pro, która jest już dostępna w sklepie internetowym firmy Apple za 219 złotych, nie jest jeszcze oferowana w sklepach detalicznych Apple, ale najprawdopodobniej pojawi się w nich w ciągu najbliższych dni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx