niedziela, 21 lipca

Wiceprezes Apple ds. projektowania produktów iPhone i Apple Watch, Tang Tan, podjął decyzję o odejściu z firmy.

Jak donosi Bloomberg, jego odejście doprowadzi do zmian w grupie inżynierów sprzętu. Tan, który podlega starszemu wiceprezesowi ds. inżynierii sprzętu Apple, Johnowi Ternusowi, ma opuścić finalnie Apple w lutym.

Odejście Tan z firmy spowoduje, że kilku pracowników pracujących pod kierownictwem Ternusa i Tana otrzyma rozszerzone stanowiska. Szef projektowania produktów iPhone Richard Dinh przejmie rozwój iPhone’a od Tana i będzie raportował bezpośrednio do Ternusa, natomiast wiceprezes ds. inżynierii sprzętu Mac, Kate Bergeron, zajmie się projektowaniem Apple Watch.

Tan nadzorował także projektowanie akcesoriów i zespół ds. akustyki, który opracowuje słuchawki AirPods, a te dwie grupy zostały przekazane Matthew Costello, byłemu dyrektorowi operacyjnemu Beats. Costello jest już odpowiedzialny za Beats i HomePoda.

Pracownicy Apple, którzy rozmawiali z Bloombergiem, nazwali odejście Tana „ciosem”, ponieważ jest on odpowiedzialny za podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących iPhone’a, Apple Watch i słuchawek AirPods. Jego zespół ma kontrolę nad funkcjami i wyglądem produktu.

Wiadomość o odejściu Tana nadeszła zaledwie kilka dni po tym, jak Bloomberg poinformował, że Steve Hotelling, wiceprezes Apple ds. sprzętu, odchodzi na emeryturę. Hotelling stoi na czele zespołu inżynierów aparatów i pracował nad Face ID, Touch ID, sprzężeniem dotykowym, ProMotion i innymi kluczowymi technologiami Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx