niedziela, 21 lipca

Rok 2023 będzie zapewne pierwszym w historii urządzenia, kiedy to nie wypuszczono żadnych nowych iPadów. Aktualizacja całej gamy iPadów spodziewana jest za to w przyszłym roku. I nawet nie tylko. Spodziewany jest także całkowicie nowy wariant iPada Air.

Jak wynika z najnowszego wpisu Rossa Younga, dyrektora generalnego Display Supply Chain Consultants, łańcuch dostaw Apple rozpoczął w tym miesiącu dostawy paneli wyświetlaczy do większego iPada Air o przekątnej 12,9 cala. Young ma dobrą historię związaną z plotkami dotyczącymi Apple, więc informacje, którymi dzisiaj się podzielił, są prawdopodobnie dość dokładne.

Już wcześniej wiele innych źródeł donosiło, że Apple planuje wypuścić 12,9-calowego iPada Air, w tym tajwańska publikacja DigiTimes, analityk Apple Ming-Chu Kuo czy Mark Gurman z Bloomberga.

Poza większym rozmiarem wyświetlacza, nie ma jeszcze zbyt wielu plotek o żadnych większych zmianach konstrukcyjnych w 12,9-calowym iPadzie Air. Obecny iPad Air jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,9 cala, a aktualizacja tego modelu również ma nastąpić w okolicach marca przyszłego roku.

Powszechnie oczekuje się, że kolejne modele iPada Pro będą wyposażone w wyświetlacze OLED, przez co prawdopodobnie będą droższe od obecnych modeli iPada Pro. Pozostając przy tańszym panelu LCD, cena iPada Air 12,9 cala powinna znajdować się pomiędzy 10,9-calowym iPadem Air a kolejnym 11-calowym iPadem Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx