piątek, 12 lipca

Klawiatura Apple Magic Keyboard, Magic Mouse i Magic Trackpad ostatecznie zostaną przeniesione ze złącza Lightning na USB-C wiosną 2024 roku.

Plotka pochodząca od użytkownika Weibo „Instant Digital” sugeruje, że wszystkie trzy urządzenia peryferyjne Apple oparte na złączu Lightning i zaprojektowane dla komputerów Mac mogą wiosną otrzymać aktualizację. Nie jest jasne, czy akcesoria ulegną jakimkolwiek zmianom poza zmianie na USB-C. Od dłuższego już czasu wciąż wyglądają w dużej mierze tak samo, poza drobnymi kosmetycznymi zmianami dokonanymi na przestrzeni czasu. W 2021 roku Apple wypuścił klawiaturę Magic Keyboard z przyciskiem Touch ID.

Chociaż mysz Magic Mouse działa na jednym ładowaniu przez około miesiąc lub dłużej, włożenie portu Lightning na spodzie akcesorium od wielu lat jest przedmiotem żartów w społeczności Apple, ponieważ uniemożliwia korzystanie z niej podczas ładowania. Nie jest jasne, czy port USB-C w nowej wersji zostanie umieszczony w wygodniejszym miejscu.

Odkąd Apple zaczął przechodzić z Lightning na USB-C, powszechnie oczekiwano zmiany portów w urządzeniach peryferyjnych. Pomimo plotek sugerujących, że zmiana nastąpi wraz z premierą nowych komputerów iMac firmy w październiku, taka zmiana nie nastąpiła, a wszystkie trzy akcesoria nadal są wyposażone w port Lightning do ładowania i parowania. Oprócz trzech urządzeń peryferyjnych dołączanych do iMaca, jedynymi urządzeniami Apple najnowszej generacji, które nadal mają port Lightning, są AirPods, AirPods Max i iPhone SE.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx