sobota, 20 kwietnia

Wraz z wprowadzeniem zawsze aktywnego wyświetlacza w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max wielu użytkowników zastanawiało się, jak duży wpływ może mieć ta funkcja na żywotność baterii.

Nas YouTubie pojawił się nowy film, który dokładnie przygląda się, jak bardzo zawsze włączony wyświetlacz ma wpływ na rozładowywanie się baterii oraz czy wyłączenie tapety zmniejsza to zużycie.

W momencie premiery użytkownicy nie byli w stanie dostosować różnych aspektów zawsze aktywnego wyświetlacza, ale od aktualizacji iOS 16.2 wydanej w zeszłym miesiącu Apple dał użytkownikom opcje włączania lub wyłączania tapety i powiadomień na przyciemnionym ekranie blokady. Po wyłączeniu tapety wyświetlacz jest czarny, z wyjątkiem zegara, daty, wszelkich widżetów skonfigurowanych na ekranie blokady iOS i ostatnich powiadomień, jeśli są włączone. YouTuber PhoneBuff przetestował, czy włączenie lub wyłączenie tapety wpływa na ogólną żywotność baterii iPhone’a.

Testy wykazały, że włączenie tapety na zawsze włączonym wyświetlaczu iPhone 14 Pro zużywa około 0,8% baterii na godzinę, w porównaniu do 0,6% na godzinę przy wyłączonej tapecie na zawsze włączonym wyświetlaczu.

iphone-14-pro-ios-16-bateria-wyswietlacz

W filmie, PhoneBuff porównał także technologię wyświetlacza always-on w iPhone’a 14 Pro z Samsungiem Galaxy S22 Ultra. Jednym z interesujących punktów znalezionych w tym porównaniu było to, że z biegiem czasu Galaxy S22 Ultra przesuwał zegar na zawsze włączonym wyświetlaczu, prawdopodobnie w celu zapobiegania wypaleniu OLED ze statycznego obrazu wyświetlanego na wyświetlaczu przez dłuższy czas.

Na iPhonie nic takiego się nie dzieje, ponieważ czas i wszystkie inne informacje pozostają na swoim miejscu. Podczas testu baterie w obu telefonach rozładowywały się w zbliżonym tempie, osiągając 84% po 24 godzinach ciągłego wyświetlania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx