niedziela, 5 lutego

smartphones

Trzy najczęściej używane smartfony w 2013 roku to iPhone 4S, iPhone 5 i iPhone 4 (dokładnie w tej kolejności), wynika z nowego badania przeprowadzonego przez firmę Actix, badającą komunikację między urządzeniami mobilnymi w różnych sieciach komórkowych.

Actix stwierdził, że średnio w Europie i Ameryce Północnej, w ciągu godziny z iPhone’a 4S korzystało 20 608 użytkowników, podczas gdy z iPhone’a 5 20 529 użytkowników na godzinę, a z iPhone’a 4 – 17 880 użytkowników na godzinę. Ponieważ dane zebrano z całego 2013 roku to nowe urządzenia takiej jak iPhone 5S i iPhone 5C, nie trafił do zestawiania gdyż miał znacznie mniejsze szanse na zaistnienie w rynku.

Actix-hourly-users-of-phones_610x372

Samsung był najbliższym rywalem, umieszczając na pozycjach od 4 do 6 odpowiednio po kolei modele Galaxy S3 (7973 użytkowników), S2 (4603 użytkowników) i S4 (3118 użytkowników). Wiele innych modeli Samsunga również trafiło na listę w tym niższej klasy telefony, takie jak Samsung Galaxy Ace i Galaxy S3 Mini.

Chociaż udziały w rynku pokazują, że telefony z Androidem sprzedają się znacznie lepiej niż telefony z iOS to raport Actix pokazuje, że iPhone dominuje patrząc na realne wykorzystanie telefonów przynajmniej w Europie i Ameryce Północnej.

Actix-MB-per-hour-all-subscribers_610x484

Raport pokazał także urządzenia najbardziej wykorzystujące dane. Co ciekawe trzy pierwsze pozycje zajęły te same urządzenia, choć w nieco innej kolejności. Pozycje zostały przydzielane na podstawie średniej liczby megabajtów zużytych przez konsumentów w ciągu godziny.

Actix podsumował swój raport stwierdzeniem, że obecnie nie ma wystarczających danych, aby powiedzieć cokolwiek rozstrzygającego o iPhone’ie 5S. „Wstępne dane sugerują, że zajmie on miejsce podobne do poprzednich iPhone’ów”, podała spółka.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx