sobota, 19 września

iOS 7.1 beta

Niemiecka strona Macerkopf.de odkryła dziś, że iOS 7.1 beta 3 posiada funkcję, która pozwala użytkownikom na usunięcie plików instalacyjnych over-the-air, które są pobierane automatycznie, gdy iPhone jest podłączony do zasilania sieciowego. Usunięcie plików instalacyjnych pozwoli użytkownikom, którzy nie chcą aktualizować swoich urządzeń do nowych wersji iOS, zwolnić cenne miejsce na swoich urządzeniach.

overtheairdelete

Wcześniej aktualizacje pobierane over-the-air nie mogły być usunięte, a problem został podjęty we wrześniu przez użytkowników iOS 6, którzy zostali zmuszeni do zainstalowania iOS 7 lub utraty 3,1 GB przestrzeni dyskowej zajętych na pliki instalacyjne. Jeden z amerykańskich użytkowników złożył nawet pozew w sądzie ukierunkowany po części tym zagadnieniem.

Użytkownicy iOS 7.1 beta 2, którzy nie zainstalowali aktualizacji będą mogli wyświetlić ją w menu Ustawienia, w obszarze Ogólne -> Użycie, gdzie można ją usunąć jak inne aplikacje lub pliki. Plik może zostać usunięty, jeżeli został pobrany przez over-the-air w tle lub ręcznie.

Choć iOS 7.1 beta 3 daje możliwość usuwania pobranych aktualizacji over-the-air to istnieje możliwość, że jest to tylko opcja w wersji beta, która nie trafi do ostatecznej wersji oprogramowania. Apple często dodaje i usuwa funkcje w trakcie testów beta nie mniej wielu użytkowników ucieszyło by się z jej pozostania.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x