sobota, 13 lipca

Taipei Times, powołując się na notatkę badawczą autorstwa analityka Yuanta Securities, Jeffa Pu twierdzi, że firma Apple prawdopodobnie wypuści na rynek w drugiej połowie przyszłego roku co najmniej jeden nowy model iPhone’a z tylną kamerą z potrójnym obiektywem.

Notatka nie zawiera żadnych dodatkowych szczegółów, ale chiński raport z Economic Daily News w zeszłym miesiącu sugerował, że system kamer będzie miał konstrukcję obiektywu 6P z 5-krotnym zoomem i co najmniej jednym 12-megapikselowym obiektywem.

Dodanie trzeciego obiektywu zapewne po raz pierwszy umożliwiłoby 3-krotne zbliżenie optyczne na iPhonie, umożliwiając użytkownikom powiększenie obrazu w wizjerze nawet o 3x bez redukcji jakości, takiej jak w zoomie cyfrowym. Modele iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus i iPhone X mają dla porównania 2-krotny zoom optyczny.

Tylna kamera z trzema obiektywami prawdopodobnie byłaby funkcją zarezerwowaną dla topowych iPhonów Apple, więc jeśli informacja jest dokładna, ta plotka prawdopodobnie dotyczy iPhone’a X trzeciej generacji i / lub iPhone’a X Plus.

Nowy smartfon Huawei P20 Pro jest pierwszym aparatem z tylną kamerą z trzema obiektywami, w tym 40-megapikselowym obiektywem, 20-megapikselowym monochromatycznym obiektywem i 8-megapikselowym teleobiektywem z 3-krotnym zoomem optycznym. Vlad Vovov z Verge’a powiedział, że woli kamerę P20 Pro od tych z iPhone’a X i Galaxy S9.

Dla wszystkich którzy liczą, że zmiana ta może wejść jeszcze w 2018 roku, były analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, już jakiś czas temu wykluczył znaczące zmiany jakie nastąpią w obecnym systemie tylnych kamer iPhone’a X w tym roku. Zatem jeśli zmiany w aparacie, to dopiero za rok.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx