czwartek, 18 lipca

Apple poinformował dziś deweloperów, że począwszy od lipca 2018 roku wszystkie aktualizacje aplikacji przesłane do sklepu App Store iOS muszą być zbudowane za pomocą SDK iOS 11 i muszą oferować obsługę wyświetlacza iPhone’a X.

Wprowadzony we wrześniu pakiet SDK iOS 11 zawiera nowe technologie dla twórców aplikacji, takich jak Core ML, ARKit, ulepszone interfejsy API aparatu, dodatkowe domeny SiriKit, funkcje przeciągania i upuszczania na iPada i wiele innych.

W przyszłości aplikacje na iOS będą musiały zastosować te technologie, a co ważniejsze, Apple zmusi programistów, którzy jeszcze nie wdrożyli obsługi nowego wyświetlacza telefonu iPhone X, aby to zrobić. Podczas gdy większość znanych aplikacji dodała obsługę iPhone’a X, wciąż jest wiele aplikacji, które nie zostały zaktualizowane i nadal mają brzydkie czarne paski, gdy są używane na iPhone’ie X.

Dotyczy to również niektórych aplikacji Apple, takich jak iTunes Connect, iTunes Remote, Beats Pill +, Music Memos i AirPort Utility, więc prawdopodobnie Apple również zaktualizuje swoje aplikacje o pełną obsługę iPhone’a X już w najbliższej przyszłości, biorąc pod uwagę te nowe wytyczne.

Wymagania Apple dotyczące aktualizacji aplikacji w celu wprowadzenia obsługi iPhone’a X będą wdrażane zaledwie kilka miesięcy przed wprowadzeniem na rynek nowych iPhone’ów, które będą podobne do istniejącego iPhone’a X. Apple podobno pracuje nad trzema telefonami: 5.8-calowym urządzeniem OLED, które jest następcą iPhone’a X, 6,5-calowym urządzeniem OLED, które można uważać za swego rodzaju „iPhone’a X Plus” i iPhone’em 6,1 calowym, który będzie miał niższą cenę.

Firma Apple w kwietniu zaczęła wymagać, aby wszystkie nowe aplikacje były budowane za pomocą zestawu SDK iOS 11 z obsługą wyświetlacza iPhone’a X.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx