sobota, 13 lipca

iPhone bateria

Najnowsze badania sugerują, że konsumenci czekają w nowym iPhone’ie 6 nie tylko na większy ekran, ale także na poprawę żywotności baterii. Jednak według raportu pochodzącego z chińskich mediów przytoczonego przez GforGames, Apple może jednak zawieść niższą od oczekiwanej pojemnością baterii w iPhone’ie 6, wprowadzając jedynie nieznaczną poprawę baterii w stosunku do tych stosowanych w iPhone’ie 5S.

Źródła mediów twierdzą, że 4,7-calowa wersja iPhone’a 6 będzie dostarczana z baterią między 1800 a 1900 mAh, natomiast 5,5-calowy iPhone 6 będzie miał baterię o pojemności 2500 mAh. Choć jest to więcej niż obecna 1560 mAh bateria w iPhone’ie 5S, to jednak takie skromne zwiększenie mocy umieści Apple za konkurencją o podobnej wielkości telefonów. Większy ekran iPhone’a 6 daje oczywiście przestrzeń dla większej baterii, ale chcąc zachować szczupłą obudowę okazuje się, że dodatkowego miejsca wcale nie będzie dużo więcej.

Oczywiście, te informacje nie są oficjalnie potwierdzone, a sama pojemność baterii iPhone’a to tylko część równania. Dochodzi do tego ścisła integracja sprzętu z oprogramowaniem, która również przyczynia się do ogólnego życia baterii. Może się również okazać, że rzeczywista żywotność baterii będzie znacznie lepsza niż te spekulowane specyfikacje sprzętowe z powodu licznych usprawnień wydajności dodanych do iOS 8.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iPhone’a 6 podczas swojej wrześniowej konferencji. Spółka może zadebiutować zarówno wersją 4,7-calową jak i wersją 5.5-calową, które mogą posiadać szybszy procesor A8, zmodernizowany skaner linii papilarnych Touch ID i ulepszony aparat z jakąś formą stabilizacji obrazu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx