sobota, 13 lipca

ios_8_beta_3

Firma Apple wydała dziś trzecią wersję beta iOS 8 dla deweloperów, trzy tygodnie po uwolnieniu drugiej wersji beta i ponad miesiąc od odsłonięcia nowego systemu operacyjnego podczas Worldwide Developers Conference.

Trzecia wersja beta iOS 8 ​przynosi szereg usprawnień, zmian i poprawek do oprogramowania, które zadebiutowało 2 czerwca. IOS 8 beta 3 zawiera również kilka drobnych poprawek i modyfikacji, które sprawiają, że czuć że jest ona zarówno szybsza jak i bardziej dopracowana. Do zauważonych już nowości i usprawnień można zaliczyć między innymi:

– nowe wersje aplikacji „Moi znajomi” i „Znajdź mój iPhone”. Według notatki z aplikacji „Moi znajomi” pozwala ona teraz przenieść własną listę znajomych do konta iCloud, jeśli to konieczne.

iCloud Drive – nowe okienko w wersji beta 3 daje użytkownikom możliwość uaktualnienia do iCloud Drive. Zaprezentowane podczas WWDC, iCloud Drive pozwala na przechowywanie dowolnych plików i dostęp do nich z każdego urządzenia Apple, a nawet Windowsa.

iclouddrive

Handoff – nowe ustawienie włączenia i wyłączania funkcji menu „Ogólne”. Handoff pozwala na przeniesienie i podjęcie zadania dokładnie tam, gdzie zostało przerwane pomiędzy iOS i OS X.

handoff

Tapety – iOS 8 beta 3 zawiera nowe opcje związane z ustawieniami tapet

aplikacja Pogoda – drobne zmiany dokonane w sposobie pokazywania informacji na wyświetlaczu w aplikacji Pogoda.

nowy wygląd po lewej stronie, stary po prawej stronie

nowy wygląd po lewej stronie, stary po prawej stronie

Wiadomości – w menu Ustawienia wiadomości, jest nowa opcja, która pozwala na automatyczne przechowywanie wiadomości audio i wideo. Normalnie, wiadomości te są usuwane po krótkim czasie dla zaoszczędzenia miejsca.

automaticallykeepmessages

analityka aplikacji – pojawiła się nowa opcja wyboru analityki aplikacji. Użytkownik może wybrać, czy chce udostępniać dane o awariach aplikacji jej deweloperom wraz z danymi statystycznymi o tym, jak wykorzystuje tą aplikacje.

Jeśli zostaną odkryte jakieś dodatkowe ciekawe funkcje w iOS 8 beta 3 dodamy ją w tym wpisie. Apple prawdopodobnie nadal będzie kontynuował wypuszczanie regularnych aktualizacji iOS 8 co dwa lub trzy tygodnie, aby wprowadzać drobne poprawki wydajności i zmiany przed publicznym uruchomieniem systemu operacyjnego. Oczekuje się, że iOS 8 zostanie wydany publicznie tej jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx