poniedziałek, 27 czerwca

Foxconn_Apple

Na ostatnim walnym zgromadzeniu, prezes Foxconn Terry Gou ogłosił, że firma wkrótce wdroży roboty, które pomogą przy montażu urządzeń zauważając, że Apple będzie pierwszą firmą korzystającą z tych usług. Informacja taka pojawiła się dziś za pośrednictwem serwisu Appleinsider.

Roboty o nazwie „Foxbots” są w stanie złożyć średnio 30 000 urządzeń rocznie a koszt jednego waha się w okolicach 20 000-25 000 dolarów. Gou stwierdził, że urządzenia montażowe przechodzą ostateczną fazę testów, a Foxconn planuje wdrożyć 10 000 robotów do swoich fabryk.

Foxconn jest długoletnim, głównym partnerem Apple w montażu iPhone’ów, iPadów i iPodów. Pierwsza wzmianka o wprowadzeniu robotów pojawiła się już pod koniec 2012. Wtedy już mówiło się o zastąpieniu miliona pracowników maszynami. Widać zatem, że proces ten mógł się jednak strasznie rozciągnąć nie mniej widać, że jest wciąż aktualny. Dla samej fabryki zatrudniającej ponad 1,2 miliona pracowników rozwiązanie takie w dłuższej perspektywie mogłoby być sporą oszczędnością.

W raporcie podsumowującym zeszły 2013 rok Apple ujawnił rekordową sumę inwestycji w kwocie 10,5 miliarda dolarów jaką przeznaczył na zaawansowane technologie w łańcuchach dostaw. Niektóre z tych inwestycji idą w kierunku zaawansowanych maszyn montażowych. Raport na początku tego roku zauważył, że Apple przeniesie produkcję baterii iPhone’ów na zautomatyzowane linie produkcyjne, co pozwoli dostawcom na zmniejszenie popytu siły roboczej i przeniesienie środków na działania produkcyjne w innych segmentach.

Foxconn niedawno zwiększył wysiłki związane z przygotowaniem produkcji nowego iPhone’a 6 przed jesienną produkcją, a firma ma zamiar zatrudnić dodatkowe 100 000 nowych pracowników do montażu iPhone’a 6. Produkcja nowego urządzenia ma ponoć rozpocząć się w przyszłym miesiącu przed wrześniową premierą. Oczekuje się, że iPhone 6 pojawi się w dwóch rozmiarach 4,7 cala i 5,5 cala i będzie posiadał cieńszą konstrukcję, ulepszony aparat fotograficzny, szybszy procesor A8 i wiele więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx