piątek, 12 lipca

Apple planuje dodać do modeli iPhone 16 nowy „przycisk przechwytywania”. Początkowo nie było wiadomo do czego może służyć, jednak teraz pojawiły się doniesienia, że będzie on używany do nagrywania filmów.

Serwis The Information udostępnił kilka szczegółów na temat funkcji przycisku przechwytywania, w tym niektórych gestów, które będzie on obsługiwał. Na stronie czytamy, że przycisk będzie raczej mechaniczny, a nie pojemnościowy jak się początkowo zakładało, nie mniej będzie reagował na nacisk i dotyk.

Użytkownicy iPhone’a będą mogli nim powiększać i pomniejszać, przesuwając przycisk w lewo i w prawo, ustawiać ostrość lekkim naciśnięciem i aktywować nagrywanie mocniejszym naciśnięciem.

Apple planuje umieścić przycisk przechwytywania po prawej stronie iPhone’a, poniżej przycisku zasilania, w idealnym miejscu zapewniającym dostęp palców, gdy iPhone jest trzymany poziomo. Według The Information Apple wierzy, że nowy przycisk będzie głównym atutem całej gamy iPhone 16 i zostanie wprowadzony po to, aby jeszcze bardziej promować iPhone’a jako alternatywę dla kamery do nagrywania filmów wideo w poziomie.

Apple nie ukończył jeszcze projektu iPhone’a 16, więc funkcja i wygląd przycisku mogą w przyszłości ulec jeszcze zmianie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx