czwartek, 11 lipca

Nadchodzące iPhone’y 16 Pro i iPhone’y 16 Pro Max mają obsługiwać szybkie ładowanie przewodowe o mocy 40W i ładowanie bezprzewodowe MagSafe 20W – donoszą chińskie media.

Obecnie iPhone’y 15 i 15 Pro obsługują maksymalną moc ładowania przewodowego 27 W przy użyciu odpowiedniej ładowarki USB-C. Z kolei oficjalne ładowarki MagSafe firmy Apple i autoryzowanych producentów ładują iPhone’y 15 bezprzewodowo z mocą do 15 W. Wszystkie cztery modele iPhone’a 15 mogą naładować się do 50% w około 30 minut za pomocą ładowarki o mocy 20W lub wyższej, podobnie jak wcześniejsze modele iPhone’a 13 i 14.

Według serwisu ITHome, sytuacja ta ma się zmienić w przypadku modeli Pro z nadchodzącej linii iPhone’ów 16. Moc ładowania po kablu wzrośnie do 40W, a ładowania bezprzewodowego do 20W. Ma to na celu „zrównoważyć i rozwiązać problem wydłużającego się czasu ładowania spowodowany zwiększeniem pojemności baterii”.

Uzasadnienie to łączy się z inną plotką, która głosi, że modele z serii iPhone’a 16 – z wyjątkiem iPhone’a 16 Plus – będą miały większe baterie niż ich poprzednicy.

Nie jest jasne, dlaczego plotka ponownie krąży po Azji, ale biorąc pod uwagę, że od prezentacji nowych flagowych urządzeń Apple dzieli nas tylko dwa miesiące, może być w niej ziarno prawdy. Seria iPhone’ów 16 ma zostać wydana prawdopodobnie w połowie września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx