wtorek, 27 lutego

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, iPhone 15 Pro Max pozostanie najlepiej sprzedającym się modelem iPhone’a w pierwszej połowie tego roku.

W swojej najnowszej notatce branżowej na blogu Medium Kuo informuje, że iPhone 15 Pro Max „nadal będzie stanowić 40–45% wszystkich dostaw iPhone’a 15 w pierwszej połowie 2024 roku”, co będzie „krytyczne” dla dobrej koniunktury tajwańskiego dostawcy obiektywów do aparatów, firmy Largan.

Oprócz tego, że jest to model premium z największym wyświetlaczem o przekątnej 6,7 cala, iPhone 15 Pro Max jest również wyposażony w 5-krotny teleobiektyw z zoomem lub obiektyw „tetrapryzmatyczny”, którego nie można znaleźć w innych modelach. Według Kuo oczekuje się, że sam tetrapryzmat w modelu Pro Max zwiększy przychody Largana w pierwszym półroczu o 108,8 do 121,6 mln dolarów.

Kuo wielokrotnie powtarzał, że spodziewa się, że tetrapryzmat będzie dostępny zarówno w iPhonie 16 Pro, jak i iPhonie 16 Pro Max jeszcze w tym roku, umożliwiając co najmniej 5-krotny zoom optyczny i 25-krotny zoom cyfrowy w teleobiektywach obu modeli premium.

Oczekuje się, że iPhone 16 Pro będzie miał większy wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala w porównaniu do 6,1-calowego iPhone’a 15 Pro. Zmiana ta zwiększyłaby całkowity rozmiar urządzenia, co zapewniłoby dodatkową przestrzeń wewnętrzną dla soczewki tetrapryzmowej.

Według raportu The Elec, kolejnym dostawcą składanego modułu zoomu wykorzystywanego w tej technologii ma być LG Innotek jako, próbując zabezpieczyć wydajność produkcyjną w przypadku zwiększonej liczby wymaganych jednostek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx